Çözümlerimiz


Ulusal Biyometrik Kimliklendirme Sistemleri alanında geliştirdiğimiz ilk çözümümüz Yerli ve Milli algoritmalara sahip Parmak İzi Tanıma Sistemlerimiz olmuştur. Diğer güncel biyometrik tanıma teknolojileri (avuç içi ve parmak damar izi, yüz, iris, retina, ses ve benzeri) alanlarındaki çalışmalarımız da sürmektedir.

Parmak izi tanıma sistemimiz iki temel üründen oluşmaktadır: Birincisi öncelikle kimliklendirme (kimlik, pasaport, ehliyet vb.) çözümlerinde kullanılan Nitelikli (Temiz) Parmak İzi Tanıma ürünümüzdür. İkincisi de Kriminal amaçlarla kullanılan Niteliksiz (Olay yeri) Parmak İzi Tanıma ürünümüzdür.


Nitelikli Parmak İzi Tanıma Ürünü

Nitelikli Parmak İzi Tanıma Ürünümüz öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Vatandaşlık İşleri ve Göç İdaresi Genel Müdürlüklerinde kimliklendirme sistemlerinden biyometrik kayıtlarının alınması ve saklanması amacı ile kullanıma alınacaktır (TC Kimlik, Pasaport, Ehliyet, Göçmen Kimlik).

Kimliklendirme amaçlı biyometrik verilerin kayıt altına alınması sırasında, parmak izi okuyucularından alınan parmak izleri veri tabanındaki kayıtlarla karşılaştırılarak 1-1 kimlik doğrulaması ve tüm veri tabanındaki kayıtlar taranarak 1-N kimlik sorgulaması yapılmasına imkan sağlamaktadır.

Ayrıca parmak izi eşleştirme altyapısı kimlik doğrulama amacı ile her alanda kullanılabilecektir.

Niteliksiz Parmak İzi Tanıma Ürünü

Niteliksiz Parmak İzi tanıma Ürünümüz öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda kriminal tanımlama amaçlı kullanıma alınacaktır.

Öncelikle bu sistem, sabıka kayıtları esnasında, kimliklendirme sistemlerine benzer bir şekilde biyometrik kayıtların alınması ve saklanması amacı ile kullanılmaktadır. Farklı olarak da esasen, kriminal olaylarda, olay yerinden alınan parmak izlerinin veri tabanındaki parmak izleri ile 1-N kimlik sorgulaması yapılarak muhtemel eşleşmelerin belirlenmesine imkan sağlamaktadır.